NÁŠ PŘÍBĚH

 

Jak už to u mnohých začínajících projektů bývá, i Vitagarden vznikl z naší osobní potřeby, když jsme na trhu nemohli najít ty správné produkty. Máme totiž rádi přirozenou a zdravou stravu s co nejmenší mírou úprav a hodně ovoce a hlavně zeleniny.

 

Řeknete si, vždyť čerstvé ovocné šťávy je možno koupit na mnoha místech… a ovoce i zelenina rozhodně patří v hojném množství do našeho jídelníčku…to určitě. Má to ale své ALE…

To, že většina džusů je doslazována a je plná konzervantů, to víme asi všichni. Stačí se podívat na složení a hlavně na trvanlivost… nebo opravdu věříte, že ovoce nebo zelenina vydrží rok a více čerstvá?

 

Když podrobněji zkoumáte obsah čerstvých ovocných šťáv a především smoothie zjistíte, že velké procento z nich je založeno na jablečném moštu… kvůli ceně… a pak dobarveno a dozdobeno exotickými názvy a draze prodáno.

 

Ve stáncích s čerstvými produkty naleznete čisté ovocné šťávy. Ale ve své podstatě samotná šťáva je především nositelem cukrů, nikoliv nutrientů. Ty se skrývají v dužině… kterou ony stánky úspěšně vyhazují do odpadu.

 

Takže si mohu říci, že když budu kupovat čerstvé ovoce a zeleninu a jíst ji celou, tak mám vyhráno… ne tak docela… valná většina toho, co vidíme v obchodech, je totiž sklízeno jako nedozrálé, tedy v zásadě bez vitamínů a nutrientů. Paradoxně tak podle posledních výzkumů dopadlo nejlépe zmrazené ovoce, které bylo sklizeno zralé a hluboce zamrazeno v místě sklizně.

 

To bychom měli ovoce… a co zelenina? Tu většinou uvaříme, a tak z ní dostaneme pryč většinu nutrientů. Nebo jí zavaříme… což je to samé. Nebo jí pasterizujeme… o něco lepší. Takže zbývá fermentace… ale kde na to vzít čas… i prostor…

 

A jsme tedy logicky u toho, že je nejlepší si vše dělat doma. Bezva nápad, ale kdy to všechno máme stíhat? A ten nepořádek, co z takové výroby je. A skoro každý den. Víme o tom své, protože poslední 2 roky takto žijeme…

 

A tak vznikl nápad. Budeme vyrábět kvalitní, a hlavně čerstvé nápoje s vitamíny, nutrienty, bez jakýchkoliv přísad a podvodů na zákazníky. Prostě když napíšeme mango, ananas, papája, tak tam nenajdete 50% jablečného moštu. Pořídili jsme základní vybavení a začali zkoušet a testovat, prodávat rodině, známým. Našli jsme pár provozoven, které nám zkoušeli prodávat různé varianty a dávali zpětnou vazbu od zákazníků. Ano, je to téměř 2 roky příprav, testů, omylů i vítězství. Vše jsme završili obrovskou inspirací při našich cestách. Nyní máte možnost využít našich zkušeností a užívat produkty, které budou prospívat vašemu zdraví. Ať vám chutnají stejně tak, jako nám. 

 

A je pro nás samozřejmostí, že vás rádi zapojíme do naší výroby. Budeme vděčni za jakékoliv vaše komentáře a nápady. Jsme tady pro vás. Zatím jsme se rozhodli rozvážet po Praze, ale ve zmrazeném stavu zvládneme i celou ČR. Almao