Medicinální houby

Léčivé houby, neboli "medicinální houby", se v tradiční medicíně po celém světě používají již tisíce let pro své zdravotní přínosy. Zde jsou některé běžné léčivé houby a jejich zdravotní přínosy:

 

  • Reishi (Ganoderma lucidum) - Reishi je znám jako "houba nesmrtelnosti" a běžně se používá ke zvýšení imunitního systému, snížení stresu a úzkosti, zlepšení kvality spánku a snížení zánětu v těle.

 

  • Chaga (Inonotus obliquus) - Chaga je známý pro své antioxidační vlastnosti a běžně se používá k posílení imunitního systému, snížení zánětu a snížení hladiny cholesterolu.

 

  • Lvi hříva (Hericium erinaceus) - Lvi hříva je známá pro své kognitivní přínosy a běžně se používá k zlepšení paměti a koncentrace, snížení úzkosti a deprese a podpoře růstu a regeneraci nervů.

 

  • Cordyceps (Cordyceps sinensis) - Cordyceps se běžně používá k zvýšení energie a výdrže, zlepšení výkonu při sportu a snížení zánětu v těle.

 

  • Shiitake (Lentinula edodes) - Shiitake je bohatý na beta-glukany, které jsou známé pro zvýšení imunitního systému a snížení zánětu v těle. Shiitake se také používá k snížení hladiny cholesterolu a zlepšení zdraví srdce.

 

  • Maitake (Grifola frondosa) - Maitake je znám pro své imunitní vlastnosti a běžně se používá k snížení hladiny cukru v krvi, snížení zánětu a zlepšení zdraví srdce.

 

  • Králičí uši (Trametes versicolor) - Králičí uši jsou známé pro své imunitní vlastnosti a běžně se používají k podpoře léčby rakoviny, snížení zánětu a zlepšení zdraví trávicího traktu.

 

Celkově léčivé houby nabízejí širokou škálu zdravotních přínosů a mohou být konzumovány v různých formách, jako jsou čaje, doplňky stravy nebo prášky. Fantastické účinky medicinálních hub nás inspirovalo k tomu, abychom vyrobili skvělou houbovou polévku, postavenou na bio natural zeleninovém vývaru, do kterého jsme pak přidali miso z hnědé rýže a medicinální houby. Nic podobného nenajdete široko daleko.

Almao