Už jste slyšeli o tom, co je Schumanova rezonance?


 

Schumannova rezonance je přirozený nízkofrekvenční elektromagnetický rezonanční jev, který se vyskytuje v atmosféře Země. Je pojmenován po fyzikovi Winfriedu Ottu Schumannovi, který jeho existenci předpověděl v roce 1952. Schumannova rezonance je způsobena interakcí mezi povrchem Země a ionosférou, což je vrstva atmosféry Země, která je ionizována slunečním zářením.

 

Rezonance je hlavně způsobena bleskovými výboji po celém světě, které generují elektromagnetické vlny, které se odrážejí mezi povrchem Země a ionosférou. Tyto vlny vytvářejí sérii stojatých vln, které rezonují při frekvencích mezi 7,83 a 33 Hz, přičemž nejvýraznější frekvence je kolem 7,83 Hz.

 

Schumannova rezonance je často nazývána "srdeční tep" Země, protože její frekvence je velmi blízká průměrné frekvenci mozgových vln člověka. Někteří lidé věří, že vystavení Schumannově rezonanci může mít pozitivní účinky na lidské zdraví a pohodu. Nicméně, vědecké důkazy pro tyto tvrzení jsou omezené a je potřeba dalšího výzkumu, aby se plně porozumělo potenciálním účinkům Schumannovy rezonance na lidské tělo.

Almao